Zespół Edukacyjny w Skwierzynie w skład którego wchodzą:
1. Przedszkole Integracyjne "Gromadka Misia Uszatka" w Skwierzynie
2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Skwierzynie
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 848). Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spskwierzyna.net.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Koordynatorem do spraw dostępności jest:
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Anna Podolska-Mania, e-mail: sp_skwierzyna@poczta.onet.pl, telefon: 95 7170035
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Siedziba: budynek przy ul. Mickiewicza 26
Do budynku prowadzą dwa wejścia od ul. Mickiewicza: wejście główne i wejście do segmentu A - części administracyjnej. Do obu wejść są podjazdy dla wózków.
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia tylko na parterze.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Przedszkole
Budynek 1: przy ul. Mickiewicza 26
Budynek jest podzielony na dwie części: stara i nowa. Nowa część jest całkowicie dostępna - segment D - są podjazdy dla wózków, winda, szerokie korytarze, oznaczenia dla osób niewidomych. Stara część nie ma podjazdu dla wózków, nie ma windy.
Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek 2: przy ul. Garnizonowej 18
Do budynku prowadzi wejście od strony ul. Garnizonowej. Brak podjazdu dla wózków, brak windy, brak parkingu.
Szkoła Podstawowa
Budynek 1: przy ul. Mickiewicza 26
Do budynku prowadzą dwa wejścia od ul. Mickiewicza: wejście główne i wejście do segmentu A - części administracyjnej. Do obu wejść są podjazdy dla wózków.
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia tylko na parterze.
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Przed budynkiem wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Budynek 2: przy ul. Batorego 14
Do budynku prowadzą trzy wejścia: dwa od podwórza szkolnego bez podjazdów dla wózków i jedno od ul. Batorego z podjazdem dla wózków.
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia tylko na parterze we wschodniej części budynku (w tym toalety).
Elementy wspólne wszystkich budynków
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynków i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie brajla (oprócz nowej części - segment D - przedszkola) ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Osoby niesłyszące oraz osoby mające trudności w komunikowaniu się (zwane dalej "osobami uprawnionymi") mogą komunikować się z Zespołem Edukacyjnym w Skwierzynie (w tym z Przedszkolem i Szkołą Podstawową) przy wykorzystaniu środków wspierających komunikowanie się: e-mail: sp_skwierzyna@poczta.onet.pl, tel./fax 95 71-70-035.
Osoby uprawnione - klienci Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie w celu załatwienia sprawy w szkole lub przedszkolu mogą skorzystać z pomocy wybranego tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika. Osoby uprawnione zobowiązane są zgłosić zamiar korzystania z usługi tłumacza języka migowego, ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się, co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą, kontaktując się z pracownikiem Sekretariatu za pomocą środków wspierających komunikowanie się, wymienionych wyżej, podając datę oraz godzinę wizyty w placówce oraz sposób przekazania informacji zwrotnej. Po otrzymaniu zgłoszenia placówka zapewni pomoc tłumacza języka migowego w terminie wyznaczonym przez osobę uprawnioną. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia przekazana zostanie informacja o niemożliwości załatwienia sprawy w terminie wskazanym, z wyznaczeniem możliwego terminu realizacji świadczenia lub wskazaniem na inną formę jego realizacji.